O vlasech Jennifer popovídal její kadeřník

17. září 2009 v 18:21 | Friends |  Magazines & Články-jenn
Jaké měla Jennifer vlasy, když poprvé přišla do tvého salónu?
Dělám Jennifer vlasy celou věčnost. Když jsem ji poprvé potkal, měla dlouhé vlasy jedné délky s ofinou a řekla, "Nestříhej mi vlasy - chci, aby byly dlouhé." Ale jsem kadeřník, tak jsem jí samozřejmě vlasy ustřihl a řekl, že potřebuje nechat si odrůst ofinu. Ustřihl jsem pár centimetrů a sestříhal je od ofiny po konečky. Potom jsem jí ukázal, jek si má ofinu uhnout na stranu a uchytit spinátkem, aby byla rovná - pamatuje jak to všichni dělali první rok Přátel? O šest týdnů později se do salónu vrátila kvůli dalšímu účesu - ofinu měla delší, a ustřihli jsme jen trochu z její délky. A další věc kterou znáte, ofinu měla po bradu a zbytek vlasů byl po ramena v těchto dlouhých, tracených vrstvách, které se točily dovnitř - a tomu jsme říkali Rachel.

Čím byl tento účes inspirován?
Vždy se inspiruju jinými kadeřníky, modelkami, módou a časopisy jako Elle. Pro Rachel jsem se inspiroval modelkou Beri Smither - ten čas ji česal Ward Stegerhoek. Měla skvělý "shag cut" (pěšinka s volně česanými vlasy) - nebyl to Rachel, ale inspiroval mě. Dnes má ale Jen ráda vlasy delší s odrostlými vrstvami.
Jaké jsou Jennifeřiny přírodní vlasy?
Přirozeně má vlnité, středně hnědé barvy a má to, čemu byste řekli dobré vlasy -lehce se zvlní, když je mačkáte, a když je narovnáváte pomocí fénu, zůstanou rovné.

Jaký šampón a kondicionér používá?
Má ráda svěží a čisté vlasy. Myje si je šampónem a kondicionérem skoro každý den - když chce mít na hlavě "čerstvý" look, dává přednost produktům. Šampón a kondicionér, které teď používá, jsou mé značky. Použil jsem ji a Courteney Cox jako pokusné králíky. Jennifer ty produkty používá každý den. Také má ráda hloubkové kondicionéry - ve svém salonu vlasy profesionálně ošetřuju produkty Shu Uemura.
Jaké vlasové produkty používala, než za tebou přišla?
Bože, museli jsme se smát - milovala Aussie 3 Minute Miracle. Používali jsme to. Krásně voněly. Také mají Aussie Sprunch Hairspray - ten jsme také používali.
Jak Jennifer udržuje vlasy, aby vypadaly skvěle, mezi návštěvami salonu?
Vlasy jí stříhám pravidelně každých šest týdnů, ale mezi návštěvami se o vlasy stará, opravdu - nevyškubává si je, když je po umytí češe. A nechá je uschnout, když nepracuje. Má je ráda přirozené a umí si je sama dobře upravit.
Jak bys tedy popsal její vlasový charakter?
Není taková, že by chtě moderní účesy. Má ráda pěkné, sexy vlasy. "Pěkné" znamená přidat texturu a "sexy" vlasy, které vypadají nehotové. Když se podíváte na její vlasy, vypadají přirozeně - nezdá se, že by se jich dotkla kulma. Nikdy nepoužíváme kulmu nebo žehličku. Vždycky se snažíme pracovat s její přírodní texturou a používáme kulaté kartáče pro vytvoření jemných vln. Ten moderní uhlazený look je dobrý pro photo shooty, ale když jde Jen po červeném koberci nebo má tiskovku, cítí se pohodlně ji s přirozeně-vypadajícími vlasy.
Když přijde na výčesy pro červený koberec, jaké typy účesů má Jen ráda?
Má ráda culíky nebo rychlé přirozeně-vypadající drdoly - takové, co vypadají, jako by si je dělala sama. A, to nikdy nevidíte, ale mimo červený koberec ráda nosí volné copánky nízko po stranách hlavy. Je to obyčejná holka - miluje pláž, přírodu a zvířata.
Jak Jennifer vlasy vlníš?
Pro zářijový cover shoot pro Elle jsem použil Shu Uemura Depsea Repair Foundation Essential Hair Prep na vrchu hlavy a Bumble and bumble Surf Spray u konečků. Pak udělám to, čemu říkám "špatné vysušení". Střídám velikosti kulatých kartáčů - vlasy otáčím kolem nich - a tak nechám vlasy napůl suché, napůl mokré. Tímto způsobem tvořím kudrlinky, ale dovolím vlasům přejít do přirozeného tvaru. Surf Spray dá vlasům texturu - stejný den vypadají jako den staré.
Proč používáš různě veliké kulaté kartáče?
Protože spodní vlasy chceme, aby byly delší - takže tam použiju větší kartáč. U předních pramínků používám větší a na vrchu hlavy používám menší, protože zvětšuje objem. U kořínků vlasy rovnám fénem - asi dva centimetry - a konečky nechám, aby se trochu zakroutily. Rád jí také foukám vlasy kolem obličeje s pár pramínky zastrčenými za ušima. Když je potom pustíte, vytvoří se pěkný rámec okolo obličeje.
Jak Jennifer rovnáš vlasy?
Když jí je rovnám fénem, používám Shu Uemura Essence Absolue Oil - je zbrusu nový, a bohužel je dostupný bohužel v Británii, ale je úžasný. Shu Uemura mi před šesti měsíci poslal některé z jeho produktů a od té doby je na Jeniny vlasy používám. Dám si na dlaň velikost hrášku, promnu tím vlhké konečky vlasů a s kulatým kartáčem je vyfoukám do rovna.
U kořínků ale Essence Absolue Oil nepoužívám, protože máme rádi, když mají objem - nemá už ráda úplně rovné vlasy; líbí se jí trochu vlnité. Někdy kartáč trochu ohneme a dodáme rovné vlny, takže je účes hladký a rovný, ale ne rovný jako od žehličky.
Co tě inspirovalo udělat Jennifer krátký sestřih, který nosila mezi roky 2000 a 2001?
Vždy se inspiruju ikonami - kýmkoli od Mii Farrow a Julie Christie po Brigitte Bardot a Peggy Moffitt. Vlasy Faye Dunawayové v Bonnie a Clydeovi mě inspiroval pro Jenin krátký účes. Byla to sranda - ráda si nechá vlasy ustihnout asi každých pět let. Dokonce jí ustřihneme vlasy o několik centimetrů. Teď už vlastně měla krátký účes mít - asi ho brzy uděláme. Ale nebude to kvůli trendům; je to protože dokončila tři filmy, bude mít hodně tiskovek, a já ty vlasy udělám pěkné, silné a husté. Nevrátili bychom se už k tomu krátkému účesu, co byl předtím; uděláme něco jiného.
Jak se Jennifeřiny sestřihy během let vyvíjely?
Měnily se pomalu, pomocí textury a délky. Vím, že to vypadá, že se jí vlasy během let moc nezměnily, ale když se podíváte na časovou přímku jejích vlasů, všimnete si, že je vždycky trendy - například, dáme jí pěšinku na stranu, doprostřed nebo ji schováme culíkem. To je její - má ráda pohodlí, ale zároveň je trendy. Dokonce i když má na sobě jednoduché černé šaty, budou to nejnovější černé šaty.

Necítí nátlak módních nebo beauty risků, protože se soustředí na jiné věci. Miluje svůj dům - zrovna postavila tenhle úžasný dům. Miluje svého psa, miluje své přátelé. Říká, "Dneska mám pizza party - přijď," víte, co myslím? Těmito věcmi se baví. Není jen skvělá klientka a je sranda s ní pracovat, ale je jedním z mých nejlepších přátel. Opravdu je - ví, jak být kamarádkou a mě naučila jak být přítelem. Jsem nejšťastnější člověk na světě.

jenniferanistondaily.com & aniston-jennifer.blog.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.